Blog van Freerk - Een opbouwend 2026
16 december 2025
Freerk Suurland blikt terug op het afgelopen jaar. Wat waren ontwikkelingen op de huizenmarkt in Veendam en omgeving? En wat zijn de vooruitzichten voor 2026? Freerk geeft zijn visie in de Blog van Freerk!
Een aantal positieve ontwikkelingen op de huizenmarkt dit jaar. De regio Veendam en omstreken zat in de lift als het gaat om het aantal woningtransacties. We zagen een lichte stijging ten opzichte van 2024. Daarbij stegen echter ook de prijzen nergens zo hoog als in onze regio. Maar liefst met 10.9 % tegenover 4.8 % landelijk. Wat dat betreft kun je nog steeds spreken van een oververhitte markt.
Positief was ook dat het aanbod van huizen groeide met 15.2 %. Dit wijst op een dynamischer markt. Mensen voelen toch de behoefte om door te stromen omdat ze in een volgende levensfase zitten. Ouderen gaan bijvoorbeeld naar een huurappartement en zo komen er weer koopwoningen vrij. De markt zit niet op slot.
Die doorstroming is mogelijk omdat corporaties zorgen voor nieuwbouw van appartementen, zoals dat gebeurde in Veendam. Het effect is direct te zien. Maar ook voor starters komen er meer mogelijkheden, zoals het project Golfkop laat zien.
Al met al goed nieuws voor onze woonkernen. Het lukt zo namelijk om eigen bewoners vast te houden in de regio. Precies wat de bedoeling is. Het beleid van de gemeente werkt, de doorstroming vindt plaats. Er is voor iedere inwoner een passende woning te vinden.
Laten we hopen dat deze ontwikkeling zich de komende jaren nog sterker doorzet. Bijvoorbeeld gestimuleerd door een nieuw en stabiel kabinet dat in 2026 vol inzet op bouwen. Voor iedereen; voor starters, middeninkomens en ouderen.
Ik wens u een gezond en opbouwend 2026!
Freerk Suurland
NB In de weken van Kerst en Oud en Nieuw is ons kantoor gesloten van woensdag 24 december t/m donderdag 1 januari.